O mě

Miluji knihy, pivo a staré krámy

Jednou si otevřu malé pivovarské muzeum s pivovárkem, kde budu vařit pivo a dohromady s naší rodinou pivovarskou minulostí to znamená, že jsem se vždy snažil získat každou knihu o sladařství a pivovarství kterou jsem zahlédl. Čím starší tím lepší!

Nestačí mi si přečíst, “že výroba sladu se nazývá sladování a věnují se jí sladovníci ve sladovnách”… Chci si přečíst jak se k té hromadě postavit, jak se ta vidrovačka drží a co míval vidrák ke svačině a kolikrát! A hledali jste někdy informace o bednářství? Moc toho na internetu není, protože toto řemeslo se přestalo učit někdy v padesátých letech.

Zrovna tak mi nestačí povrchní a obecný popis činností v pivovaru. Má studentská praxe z pivovaru mi v tomto ohledu bohužel nestačí, protože mě zajímá, jak se sladovalo a vařilo pivo tehdá, když jsme ještě šlechtili a pěstovali ty nejlepší pivovarské ječmeny a náš chmel se vyvážel a vyvažoval zlatem po celém světě.

Ve starých knihách, reklamách, katalozích výčepní techniky a potřeb pro pivovary jsem nacházel krásné věci a toužil jsem je vlastnit.
Už dlouhé roky je sháním a shromažďuji, až jsem se musel přesunout z poliček do garáže a poté do skladiště. Můj koníček mi už dávno přerostl přes hlavu a proto bych se o něj rád s Vámi podělil a přijel s mým pivovarským muzeem až k Vám.
Jakub Spěvák